Dom murowany lub drewniany – odwieczna walka

Zasadniczo każdy z nas chciałby mieszkać w pięknym i komfortowym domu. Aby jednak móc doznać tych superlatywnych komfortów najpierw musimy zdecydować o technologi w jakiej dany dom chcemy wybudować. Sporo osób w Polsce będzie zachwalać domy murowane, co jest zresztą więcej niż oczywiste, gdyż nasz kraj jest związany z tą technologią od bardzo dawna – można by powiedzieć, że jest to naszą tradycją.

Ogólnie ilość materiału dostępnego w naszym kraju przemawia także na korzyść domków murowanych – blisko 90 procent domów budowanych jest właśnie w tej technologi. Coraz częściej dopuszczane są jednak głosy osób, które twierdzą że drewniana technologia jest dużo dużo lepszym rozwiązaniem od jego murowanego konkurenta. Zasadniczo warto w tej kwestii stwierdzić jedno – obie technologie są warte rozważenie, gdyż zarówno jedne, jak i drugie posiadają swoje oczywiste zalety, jak i wady.

Warto jednak zauważyć, że technika wykonania w obu przypadkach jest coraz t bardziej doskonalsza i to w takim zakresie, że coraz rzadziej można doszukać się wad. Jeszcze kilka lat temu sytuacja była zupełnie inna. Zarówno w przypadku domów murowanych, jak i domów drewnianych można było doszukać się wad w takiej samej ilości co ich zalet. Oczywiście sprawa szybko nabrała odpowiedniego tempa i wszystko uległo zmianie, co oczywiście wychodzi z największą korzyścią dla klientów.

Zasadniczo dużo w tej kwestii zrobiła ostra konkurencja, która doprowadziła do zwiększenia jakości usług swoich partnerów biznesowych. Polski rynek nie jest tutaj żadnym wyjątkiem, gdyż rodzime firmy budowlane muszą dostosować się do jakości produktów oferowanych w innych krajach europejskich – jest to też logiczne z punktu widzenia inwestora, który wymaga najwyższej jakości w relatywnie dobrej cenie.

Dodatkowo warto wspomnieć, że w obu przypadkach zmienił się także sposób finansowania budowy. Wcześniej większość pieniędzy była po prostu odkładana, a obecnie blisko 90 procent projektów realizowana jest z kredytów. Jakie mogą więc być zastrzeżenia klientów do obu technologii? Jak każda z nich radzi sobie w polskich warunkach? Na te i inne pytania odpowiemy w kolejnych częściach artykułu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s