Dom murowany lub drewniany – dostęp do materiałów i ogólny czas budowy

Przed wyborem technologii domu warto rozważyć także kwestię dostępności materiału. Zapewne nikt już z nas nie wątpi, że niekwestionowanym liderem w tym zakresie jest technologia murowana, która piastuje też miano tradycyjnej w naszym kraju. Dostępność w Polsce materiału do zastosować technologii murowanej stoi na bardzo wysokim poziomie, gdyż każdy mieście znaleźć można hurtownię czy odpowiedni skład budowlany oferujący wszystkie wymagane elementy budowy. Najlepiej jednak możliwie jak najwięcej rzeczy kupować z jednego punktu czy hurtowni, gdyż istnieje możliwość ugrania dobrego i przede wszystkim korzystnego dla nas rabatu.

W przypadku technologii drewnianej sytuacja nieco się komplikuje, gdyż nie na rękę jest samodzielne szukanie odpowiednich elementów na drewnianą konstrukcję – najlepiej niech zajmie się tym wyspecjalizowana firma, choć musimy liczyć się z tym, że będzie to zdecydowanie droższe rozwiązanie. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że praktycznie żadna hurtownia zajmująca się sprzedażą elementów budowlanych na rzecz technologii drewnianej nie prowadzi sprzedaży detalicznej, dlatego wszystkie odpowiednie działania powinniśmy zlecić firmie, która zdecydowała się wykonać nasz projekt.

Kwestia jest dość skomplikowana, jednak warto przyznać, że sytuacja jest o wiele lepsza, niż jeszcze kilka lat temu – w tamtych okresach problem z nabyciem odpowiedniego materiału miały także firmy zajmujące się tylko i wyłącznie budową domów drewnianych. Skoro kwestię dostępu do materiału mamy już za sobą, to warto rozważyć kolejny istotny czynnik, który ma zasadniczy wpływ na decyzję wielu klientów, a mianowicie chodzi o czas budowy.

Okres budowy w przypadku domków drewnianych nie powinien być dłuższy niż dwa lub trzy miesiące, choć z reguły czas ten nie przekracza jednego miesiąca (o ile są dogodne warunki, które sprzyjają budowie). Inna sytuacja ma miejsce w przypadku domów murowanych, bo o ile podczas sprawne organizacji mogą zostać wykonane nawet w ciągu trzech miesięcy, o tyle proces suszenia oraz wdrażania odpowiednich instalacji robi swoje – oczywiście można skorzystać z suszenia odpowiednimi dmuchawami, jednak jest to nie dość, że drogie, to jeszcze obniża jakość naszego domu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s