Dom murowany lub drewniany – organizacja pracy oraz pracochłonność wykonywanych prac. Część 1

W przypadku organizacji prac znacznie mniej problemów stwarza projekt oparty o technologię domów drewnianych. Z pewnością są to jedyne domki na świecie, których budowę można rozpocząć w dowolnym momencie lub na życzenie klienta. Zasadniczo więc w grę wchodzi każda opcja pod względem pory roku – bez względu czy jest deszczowa jesień czy sroga zima. Jedyną sprawą, która musi być wykonana odpowiednio wcześnie są fundamenty – na ich wykonanie wymaga się temperatury wynoszącej plus pięć stopni Celsjusza.

Dalsza praca związana z domem nie wymaga już od ekipy budowlanej żadnych mokrych robót, dzięki czemu można ją wykonać praktycznie w każdej temperaturze dodatniej czy nawet ujemnej. Do niepodważalnych walorów budowy domu w technologii drewnianej jest także lekkość konstrukcji, która jest zdecydowanie tańsza w transporcie, niż w przypadku domów murowanych – koszty transportu elementów budowlanych mogą być naprawdę zaskakujące.

Budowa domów drewnianych wiąże się także z większym dbaniem o środowisko naturalne, dzięki czemu jest to metoda bardziej ekologiczna, niż w przypadku domów murowanych – sposób składowania, przemieszczania oraz przygotowania elementów potrzebnych do budowy domu drewnianego praktycznie nie wpływa negatywnie na teren wokół domu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s